Ai nevoie de ajutor sau cunosti pe cineva care are nevoie de ajutor?

Citeste mai jos criteriile de selectie a cazurilor!

Criterii de selectie pentru campanii umanitare

Pentru o campanie umanitara publica si transparenta, Asociatia Misena, solicita familiei sau beneficiarului direct al campaniei sa urmeze pasii:

Trimite catre Asociatia Misena un dosar medical care sa contina:
– Cerere catre Asociatie pentru preluarea si promovarea cazului umanitar
– Copii conform cu originalul dupa documente:
1. carte de identitate / certificat nastere (minor) – dupa caz
2. bilet de externare / scrisoare medicala in care este mentionat diagnosticu
3. recomandarea medicala pentru tratament si/sau interventie de orice fel

Dupa verificarea documentelor, selectia se va face in functie de:
– gravitatea cazului medical
– de data programarii intervenitei

Dupa aprobarea dosarului, Asociatia Misena incepe campania de promovare pe www.asociatiamisena.ro, pe retele de socializare sau prin alte mijloace de promovare care pot duce la strangerea fondurilor necesare tratamentului si/sau interventiei de orice fel.

Beneficiarul campaniei sau apartinatorii acestuia isi dau acordul scris, ca fondurile din campanie ce depasesc suma necesara cauzei sa fie repartizata catre alti beneficari. In acest caz Asociatia va publica lista beneficiarilor.

Asociatia Misena va aloca fonduri pentru cazurile umanitare preluate, doar in limita fondurilor disponibile din donatii nenominale.

Toate documentele mentionate sunt neceare pentru a face o selectie cat mai corecta a solicitarilor de ajutor umanitar si cel mai important, pentru a oferi o „Sansa la viata!” celor care chiar sunt in nevoie.

Formular inscriere caz

Format acceptat: pg, jpeg, png, gif, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, avi, ogg, m4a, mov, mp3, mp4, mpg, wav, and wmv.
Fisierul trebuie sa aiba maximum 1 mb.