13165896_232928177062978_673531036238710028_nCampania umanitara „Impreuna pentru Andrei!”, deschisa in 15 ianuarie 2016 cu scopul de a-l ajuta pe Andrei Curceanu sa ajunga in Italia pentru interventie de alungire de intestin, s-a incheiat. Andrei a fost diagnosticat la nastere cu o malformatie grava, atrezie jejunala congenitala. Timp de aprox. 7 luni de la nastere a fost tinut sub observatia medicilor de la Spitalul de Copii Grigore Alexandrescu din Bucuresti, unde s-a facut tot ce s-a putut pentru a fi salvat. Cand au considerat ca nu-l mai pot ajuta in Romania, medicii de aici au lasat orgoliul deoparte si au sfatuit-o pe mamica sa gaseasca urgent o cale de a ajunge in strainatate cu Andrei.
Cu ajutorul doamnei Lioara Pop, Asociatiei Salveaza o inima, a grupurilor de  donatii  Impreuna pentru Andrei! si Salveaza un suflet!…si cu un mic ajutor din partea asociatiei noastre (din donatiile si sponsorizarile facute de dumneavoastra cu scopul de ajuta copiii cu probleme grave de sanatate), transferul lui Andrei la clinica din Italia a fost posibil. Aici, datorita profesionalimului si daruirii medicilor care nu au renuntat, au continuat sa lupte cautand solutii pentru a-l pune pe picioare pe micut, interventia de alungire de intestin a fost posibila.
Andrei a fost externat, insa va fi tinut sub observatia atenta a medicilor o buna perioada de timp. Va ramane deocamdata in Italia, impreuna cu familia, pana ce medicii isi vor da acordul sa se intoarca acasa.
Lui Andrei, micul nostru invingator, si parintilor sai Gabriela si Marian, le dorim sa fie sanatosi, sa aiba o viata frumoasa si linistita impreuna! Doamne ajuta!
Tuturor celor care ne sustineti la nevoie, va multumim! Ne plecam cu respect in fata Dumneavoastra!